Misja manufaktury

Manufaktura w Bolesławcu jako firma XXI zmienia strategię działania: Brand story na Brand doing

Design make the difference

Design „makes THE difference” – takie hasło przyświeca „Manufakturze” na każdym etapie procesu produkcji tworzenia unikatowych naczyń stołowych. Dlatego w ofercie znajdą Państwo charakterystyczne dla bolesławieckiej ceramiki stempelki. Obraz jest więcej wart niż tysiąc słów dlatego inspiruje nas natura i tradycja. Chcemy dać poczucie naszym użytkownikom, że posiadają unikatowy produkt za którym stoi człowiek.

Ponadczasowy styl

Moda przemija, styl pozostaje doskonale oddaje charakter wyjątkowej ceramiki z Manufaktury Bolesławiec. To szlachetność formy kształtowana i zdobiona ręcznie. Klasyka formowania i barwienia kamionkowych naczyń. Wyjątkowe połączenie kremowej bieli i głębokiego kobaltu, czyli zestawienie kolorystyczne będące dla ceramiki trendem mody światowej.

To właśnie kolor kobaltowy buduje wizerunek bolesławieckiej ceramiki na świecie. Wystarczy rzut oka na kolorystykę, aby od razu rozpoznać wyjątkowe, ręcznie stempelkowane naczynia powstające w Manufakturze. Tradycyjne niebieskie wzory przywodzące na myśl wakacje u babci na wsi, pikniki pod gruszą, łąki pełne kwiatów.

Wyjątkowi projektanci

Naszym celem są wyjątkowe zaprojektowane wzory przez młodych artystów współpracujących z Fabryką. Zbudowaliśmy pomost pomiędzy tradycją a nowoczesnością i pokusiliśmy się o redefinicję wzornictwa bolesławieckiej ceramiki. Szczególnie dobrze to widać w najnowszych projektach, jak np. w kolekcji modern Magdaleny Gazur, Oskara Zięty, Bartka Mejora, Natalii Suwalski.

Wszystkie naczynia są ręcznie wykonane i zdobione metodą stempelkową dlatego wierzymy, że w konsekwencji ludzie będą je lubić i wyposażać Swoje domy w nasze naczynia. Doskonałe jakość produktów to wizja, która pozwala nam myśleć o rozwoju firmy.

Less is more

To bardziej dewiza projektantów niż zwykłe stwierdzenie. Mimo że produkty charakteryzują się najwyższą jakością i wzornictwem, zawsze odnajdywano umiar w ich definiowaniu dlatego firma przyjęła nową narrację, że produkty obok Swojej historii muszą być użytkowe aby spełniać zwykłe potrzeby naszych klientów. Naczynia Manufaktury w Bolesławcu można używać w piekarnikach, zmywarkach, mikrofalówkach gdzie niejednokrotnie testowana jest ich wytrzymałość.