Nagrody i wyróżnienia

Od ponad 20 lat dbamy o zachowanie tradycji, wprowadzanie nowych wzorów oraz o jakość naszych produktów. Dowodem są certyfikaty, nagrody i wyróżnienia, które Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” otrzymała od niezależnych instytucji.

Must have

W tym roku firma FNK. Manufaktura w Bolesławcu zdobyła dwie statuetki nagrody must have za kolekcje Polski Stol i Renesans Doroty Koziary Polski stół to projekt trzech dolnośląskich firm, które wykorzystując tradycyjne metody produkcji stworzyły projekt bazując na rozmaitości zasobów naturalnych zestaw łączący kamionkę, porcelanę oraz kryształ.Renesans te efekt poszukiwań projektantki współczesnych wzorów w polskim rzemiośle jako nowa interpretacja tradycyjnej wysokiej klasy ceramiki.

W ramach plebiscytu Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa, dokonuje subiektywnego wskazania najciekawszych i zasługujących na uwagę przedmiotów, odzwierciedlających aktualne trendy w polskim projektowaniu. Na ogólną pulę, z której dokonywany jest wybór, składają się propozycje nadesłane przez Ekspertów oraz zgłoszenia dokonywane samodzielnie przez firmy. Wytypowane podczas obrad ekspertów prace, eksponowane są na wystawie towarzyszącej aktualnej edycji Łódź Design Festival. W ciągu roku wystawa must have podróżuje również po polskich i zagranicznych targachi festiwalach. W poprzednich latach wyróżnione produkty odwiedziły m.in. Mediolan, Berlin i Hongkong, Warmia Mazury Design Festival, Doma

Dobry wzór

Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu otrzymała w 2005 roku prestiżowe wyróżnienie „Dobry Wzór” w konkursie organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jury doceniło wówczas ponadczasowy komplet naczyń kamionkowych z kolekcji RPB, ze zdobieniami projektu bolesławieckich artystów.

Certyfikaty autentyczności

Certyfikaty autentyczności

Nasze produkty posiadają certyfikaty autentyczności ceramiki bolesławieckiej.

Stempelki jakości

Stempelki jakości

Nasze działania w obszarze innowacji, wsparcia lokalnej przedsiębiorczości i działania na rzecz rozwoju regionu zostały docenione przez liczne instytucje:

  • Nagroda dla najlepszego przedsiębiorcy roku 2005 z powiatu bolesławieckiego
  • Indywidualność Rynku Merkury 2007
  • Innovation 2005
  • Certyfikat członkostwa w Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej
  • Gazele Biznesu