Natalia Suwalski

Opis

Natalia Maria Suwalski, projektantka przemysłowa, urodzona w Warszawie, wychowana w Niemczech. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie oraz Uniwersytetu Konstfack w Stockholmie. Stopień Master of Design osiągnęła na FHNW Academy of Art and Design w Bazylei. Jest członkiem i reprezentantem na Polskę Domaine de Boisbuchet. Pracowała jako redaktor renomowanego magazynu o designie Form - The Making of Design dla wydawnictwa Birkhäuser w Bazylei oraz jako członek jury Art Director´s Award w Ridze.
W 2013 roku założyła w Zurychu własne studio świadczące usługi z zakresu wzornictwa, scenografii scenicznej i filmowej oraz kierownictwa artystycznego. Współpracuje między innymi z Jerszy Seymour Workshop, ID Design Stockholm, Christophe Marchand Design oraz ze szwajcarską telewizją SRF. Jej prace były wystawiane w Mediolanie, Kolonii, Bazylei i Lucernie.

Charakterystyka twórczościi

W 2017 roku przeniosła swoją działalność do Polski. W 2018 jako Creative Director współtworzyła nową markę Faktoria Betonu na warszawskim Mokotowie. 2019 stworzyła dla Manufaktury w Bolesławcu artystystyczną kolekcje POP App.